+48 690 670 141
8:00 - 18:00
biuro@luppo-events.pl

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, jak ważne są relacje w zespole i jak współpraca pomiędzy pracownikami wpływa na jakość ich pracy. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych rozwiązań na poprawę relacji i podniesienie wydajności pracowników są imprezy integracyjne. Dowiedz się, czy rzeczywiście jest to opłacalna inwestycja.

Choć dla wielu polskich przedsiębiorstw eventy firmowe to dodatkowe, zbędne koszty, to jednak od lat obserwuje się rosnącą modę na imprezy firmowe i wyjazdy integracyjne, zarówno w korporacjach, jak i w średnich i małych przedsiębiorstwach. Często mają charakter wyłącznie rozrywkowy, czasami połączone są ze specjalistycznymi warsztatami i szkoleniami. Różnego rodzaju eventy firmowe to doskonała okazja, aby lepiej poznać współpracowników, a tym samym poprawić relacje w zespole oraz jakość pracy.

Dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną?

Ważne jest, aby wdrożyć nowych pracowników, ułatwić adaptację w nowym miejscu pracy. Impreza integracyjna może w tym pomóc, jest to bowiem doskonała okazja, aby nowi pracownicy mogli poznać cały zespół i nawiązać relacje ze wszystkimi współpracownikami. Warto połączyć taką imprezę ze specjalistycznymi kursami, dzięki którym nowi pracownicy będą mogą także nabyć wiedzę i praktykę przydatną na danym stanowisku.

Nie da się uniknąć konfliktów i napięć między pracownikami, ale dzięki imprezom integracyjnym można je załagodzić, a tym samym poprawić współpracę między pracownikami. W ramach wyjazdu integracyjnego można między innymi zorganizować różnego typu zadania, zabawy i konkursy – takie zajęcia o charakterze team building pozwalają skutecznie i na długo poprawić współpracę.

Wyjazdy integracyjne, zwłaszcza takie, w czasie których organizowane są różnorodne rozgrywki, umożliwiają pracodawcy lepszą obserwację pracowników, m.in. to jak zachowują się pod presją. Pomagają także ocenić ich zachowania, kreatywność, kompromisowość czy kompetencje przywódcze. Taka wiedza może się przydać we właściwym obsadzaniu stanowisk czy przydzielaniu zadań.

Różnego rodzaju eventy firmowe są też swoistą nagrodą dla pracowników, za ich trud włożony w pracę czy wyjątkowo dobre wyniki. To dobry dodatek do premii, forma motywacji.

Wyjazdy integracyjne i imprezy firmowe pomagają ponadto w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy – to skuteczny employer branding. Pokazują, że pracodawca dba nie tylko o dobro firmy, ale i o pracowników, nie boi się inwestować w kapitał ludzki. Ma to szczególne znaczenie, gdy na rynku pojawia się deficyt pracowników.